خانه > بلاگ >آموزش و ترفند

تازه ها


آموزش و ترفند

سه مشکل بزرگی که هوش مصنوعی‌های مولد همانند Chat GPT با آن دسته و پنجه نرم می‌کنند

با اینکه در حال حاضر فناوری هوش منصوعی به رشد بسیار سریع و محبوبیت بسیار زیادی دست پیدا کرده هنوز یک فناوری نا تمام و نیمه کاره است. اما چه چیزی باعث می‌شود نتوانیم به صورت کامل به این تکنولوژی اعتماد کنیم؟

آموزش و ترفند

Google Drive چیست؟

شاید عنوان Google Drive را زیاد دیده یا شنیده باشید، اما Google Drive چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

آموزش و ترفند

ابر کامپیوتر چیست؟

سال‌هاست که واژه ابر کامپیوتر‌ها را زیاد می‌شنویم، اما می‌دانید این دستگا‌ها چیستند و چگونه کار می‌کنند یا به چه منظور استفاده می‌شوند؟ با ما همراه باشید تا به این سوالات پاسخ دهیم.

آموزش و ترفند

شماره مجازی چیست؟

شایدی این چند روز اخیر به دلیل اخبار و پی‌گیری‌های متعدد درباره Chat GPT، عنوان شماره‌ی مجازی را زیاد شنیده باشید. اما این شماره‌های مجازی چی هستند؟ و چه ارتباطی با هوش مصنوعی چت جی ‌بی ‌تی دارند؟

آموزش و ترفند

سرویس Game Pass چیست؟

سرویس Game Pass، یک سرویس استریم و در واقع یک مجموعه از بازی‌هاست که می‌توانید با پرداخت ماهیانه از بیش از ۱۰۰ بازی این لیست لذت ببرید. با ما همراه باشید تا انواع گیم‌پس‌ها و دلیل استفاده کردن از آن را برای شما توضیح دهیم.

آموزش و ترفند

حذف تاچ‌پد در Apple TV Remote

به ندرت پیش می‌آید از دستگاه های اپلی استفاده کنید اما تلوزیون های هوشمند این کمپانی را نشناسید، اپل تی‌وی یا به لاتین AppleTV از سری تلوزیون های هوشمند این کمپانی است که دارای سیستم عامل و رابط کاربری بسیار جذاب می‌باشد

آموزش و ترفند

رفع خطای نصب نرم‌افزار در سیستم عامل macOS

ترمینال یا به اصطلاح Terminal یک فضای ساده بدون گرافیک در فضای سیستم عامل مک می‌باشد که میتوان کد دستوری در آن پیاده سازی کرد کاربران حرفه‌ای و برنامه نویسان معمولا از فضای ترمینال برای اجرای دستورات و تغییرات مهم سیستم عامل استفاده میکنند دستوراتی را می توانید در محیط ترمینال اجرا کنید که در محیط اصلی سیستم عامل امکان پذیر نمی‌باشد.

آموزش و ترفند

پیدا کردن گوشی در مکان تاریک با استفاده از Siri

بی‌شک یکی از کاربردی ترین نیاز های امروز ما استفاده از تکنولوژی است. مخصوصا زمانی که یک رفیق رباتی همراه خودمون داشته باشیم! حالا زمانی این اتفاق جالب‌تر میشه که دوست ما دارای هوش مصنوعی باشه.

آموزش و ترفند

۵ نکته و ترفند Terminal برای مک

در این مقاله، ما برخی از بهترین کاربردها برای ابزار خط فرمان macOS را به صورت کامل شرح خواهیم داد